Belenco Nedir?

%90’ın üzerinde kuvars minerali içeren Belenco Kuvars Yüzeyler üstün nitelikli polimerlerden (bağlayıcılardan) imal edilmiş yüksek çizilme ve aşınma dayanımına sahip, kimyasallara dayanıklı, gözeneksiz yapısı ile hijyenik ve lekelenmeye dirençli, en son teknoloji ürünü çok dayanıklı yüzeylerdir. Mutfak ve banyo tezgahlarında, zeminlerde, duvar ve cephe kaplamalarında, hizmet ve karşılama bankolarında ve çeşitli özel uygulama alanlarında kullanılabilen minumum bakım gerektiren, teknik ve fiziksel özellikleri sayesinde olağanüstü performansa sahip bir yüzey malzemesidir.

Belenco
Kuvars
Yüzeyler

Yaşam alanlarınıza değer katmak için doğal kuvars mineraline birbirinden farklı renkler ve yüzey tasarımları eklemek üzere değişik işlemlerden geçilerek elde edilir.

Avantajlarımız

Belenco Kuvars Yüzeyler bileşiminin %90’ından fazlasını oluşturan kuvarsın tüm karakteristik üstünlüklerini yapısında taşır. Sertlik skalası 7 Mohs olan doğadaki en sert yarı değerli mineral taşlardan kuvars, Belenco Kuvars Yüzeyler’i yüksek çizilme ve aşınma dayanımı ile taçlandırır. Belenco Kuvars Yüzeyler bu özelliği sayesinde mutfaklarda yoğun doğrama ve kesme işlemlerinin yapıldığı tezgahlarda bile uzun yıllar yıpranmadan ilk günkü güzelliğini korur.

Kimyasallara dayanımı sayesinde Belenco lekelenmeye karşı dirençli bir yüzeydir. Kahve, çay, şarap, hardal, sirke, limon gibi diğer tezgah malzemelerinin kalıcı olarak lekelenmesine sebep olabilecek maddeler Belenco yüzeylerine etki etmez.

Belenco, Manisa Organize Sanayi Bölgesinde ilk etapta 19.000m² kapalı, 36.000m² açık alana kurulmuş, 2020 yılı itibariyle bünyesine kattığı yeni fabrika alanı ile 63.534m² alana ulaşmıştır. 10 Aralık 2011’de açılışı gerçekleşen tesiste, dünyanın lider doğal ve kompoze taş teknoloji firması İtalyan Breton S.p.A’nın en gelişmiş teknolojisiyle tam otomatik 2 döküm ve 3 parlatma hattı ile 6 holde, 3 vardiya ile üretim yapılmaktadır.

Belenco, Ar-Ge ve İnovasyon vizyonunu ilk kurulduğu yıllardan itibaren göstermiş, şirket ünvanını Peker Yüzey Tasarımları San. ve Tic. A.Ş. koyarak tasarımın, firmanın itici gücü olduğunu belirlemiştir

Bu vizyonu Belenco’ya günümüze kadar gelen süreçte, güçlü yatırım politikasıyla birçok alanda “ilk” olma ayrıcalığını kazandırmıştır:

2011 - Kuruluşu sonrası sektöründe ülkenin en önemli ihracatçısı ve moda belirleyeni,
2014 - Belenco Plus yatırımı ile hazır işlenmiş kuvars yüzey kategorisinin ilk üreticisi ve ihracatçısı
olmuştur.
2015 - 2. Hat yatırımı ile %100 kapasite artırımına gidilmiştir
2016 - USA kökenli yatırım şirketi Darby Overseas ile ortaklık gerçekleştirilmiştir.
2017 - Robot kolu yatırımı ile ülkemizde ilk uzun damarlı ürünlerin üretimi gerçekleştirilmiştir.
2018 - Sektöründe, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk Ar-ge Merkezi olma unvanını
almıştır.
2019 - Lotte Chemical Group (Güney Kore) ile ortaklık gerçekleştirilmiş,
2020 - Yıllık 1.200.000 m2 üretim kapasitesi olan Belenco’nun, devam etmekte olan 3. hat yatırımı
2020 yılı içerisinde hizmete girecek olup, yatırım sonrası 2.000.000 m2 üretim kapasitesi ile dünyanın
sayılı kuvars yüzey üreticisi arasında yerini alacaktır.

GÜNCEL ÜRÜN KATALOĞUMUZU İNDİRİN